VelociCalc 9600
Miernik wielofunkcyjny najnowszej generacji TSI VelociCalcMIERNIK TSI VELOCICALC 9600
Miernik TSI VelociCalc 9600 jest przeznaczony do współpracy z szeroką gamą sond wtykowych do pomiaru prędkości powietrza, temperatury, wilgotności względnej, CO i CO2. Jego ergonomiczna konstrukcja obejmuje uchwyt na sondę i zintegrowane magnesy umożliwiające przymocowanie do odsłoniętych przewodów lub innych metalowych powierzchni w celu obsługi bez użycia rąk. Model 9600 zawiera wbudowaną procedurę obliczania procentu powietrza zewnętrznego wykorzystywanego do określenia skuteczności wentylacji w budynku lub pomieszczeniu, przy użyciu z sondą IAQ.
SZYBKI, DOKŁADNY I NIEZAWODNY
Wielofunkcyjny miernik TSI VelociCalc 9600 do wentylacji zawiera wbudowaną procedurę obliczania procentu powietrza zewnętrznego użytego do określenia skuteczności wentylacji w budynku lub pomieszczeniu. VelociCalc® posiada wbudowaną funkcję do obliczania przepływu ciepła i cztery metodologie wykonywania trawersowania kanałów. Jego ergonomiczna konstrukcja obejmuje uchwyt na sondę i zintegrowane magnesy umożliwiające przymocowanie do odsłoniętych przewodów, dygestoriów chemicznych i ram szaf bezpieczeństwa biologicznego, obsługa bez użycia rąk. Przyrządy te są dostępne z czujnikiem różnicy ciśnień lub bez niego i są przeznaczone do współpracy z szeroką gamą sond wtykowych.
ZASTOSOWANIE Miernika TSI VelociCalc:
-
Testowanie i równoważenie HVAC
-
Testowanie w pomieszczeniach czystych
-
Testowanie szaf bezpieczeństwa biologicznego oraz badania laboratoryjne w dygestoriach
-
Uruchomienie i rozwiązywanie problemów HVAC
-
Badania jakości powietrza
-
Skuteczność wentylacji z obliczeniem procentu powietrza zewnętrznego
IDEALNY DLA:
- Profesjonaliści w zakresie testowania, regulacji i równoważenia (TAB)
- Specjaliści ds. uruchamiania
- Firmy certyfikujące
- Specjaliści HVAC
- Zespoły Zarządzania Obiektami
- Specjaliści ds. BHP
- Konsultanci ds. jakości powietrza
CECHY I ZALETY MIERNIKA TSI VELOCICALC 9600:
-
Duży kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
-
Intuicyjna struktura menu zapewniająca łatwość użytkowania i konfiguracji
-
Opcjonalne inteligentne sondy wtykowe z certyfikatami kalibracji, w tym termoanemometryczne, skrzydełkowa i sondy CO2
-
Konfigurowalne przez użytkownika klawisze programowe zapewniające szybki dostęp do typowych funkcji
-
Zintegrowane magnesy do obsługi bez użycia rąk
-
Programowalny dla języka lokalnego
-
Kompensacja gęstości powietrza z wbudowanym czujnikiem ciśnienia atmosferycznego i wejściem temperatury
DOSTĘPNE SONDY POMIAROWE DO VELOCICALC®
Sondy wtykowe umożliwiają użytkownikom dokonywanie różnych pomiarów poprzez proste podłączenie innej sondy, która ma cechy i funkcje najlepiej dopasowane do konkretnego zastosowania. Sondy wtykowe do miernika TSI VelociCalc można zamówić w dowolnym momencie wraz z kartą danych oraz certyfikatem. Gdy nadejdzie czas serwisowania, należy odesłać tylko sondę, ponieważ wszystkie dane kalibracyjne są przechowywane w sondzie.
SKRZYDEŁKOWA
Sonda skrzydełkowa 100 mm mierzy prędkość i temperaturę powietrza oraz oblicza przepływ. Zastosowania pomiarowe obejmują prędkość czołową, a także prędkość powietrza w turbulentnych strumieniach powietrza. Dostępne są również opcjonalne akcesoria do sondy skrzydełkowej: wysięgnik teleskopowy oraz zestaw stożków pomiarowych.
TERMOANEMOMETRYCZNE
TSI oferuje 4 modele sond termoanemometrycznych. Dostępne w konstrukcji prostej lub przegubowej, z czujnikiem wilgotności względnej lub bez. Modele z czujnikiem wilgotności względnej mogą również obliczać temperaturę termometru mokrego i punktu rosy. Typowe zastosowania obejmują trawersowanie kanałów, pomiary prędkości czołowej dygestoriów chemicznych, szaf bezpieczeństwa biologicznego i filtrów HEPA.
SONDY JAKOŚCI POWIETRZA IAQ
Dobrym wskaźnikiem prawidłowej wentylacji jest poziom CO2 obecnego w pomieszczeniu. Dwutlenek węgla jest normalnym produktem ubocznym oddychania. Podwyższony poziom CO2 może wskazywać, że wymagana jest dodatkowa wentylacja rozrzedzająca. Sondy IAQ są dostępne do pomiaru temperatury, wilgotności, CO i CO2 w środowiskach wewnętrznych. Obliczenia obejmują procentowy udział powietrza zewnętrznego, temperaturę termometru mokrego i temperaturę punktu rosy.